Velkommen til ANSA forum!
Vi gir nøytral informasjon om studier i utlandet.
Vi viser til læresteder og studietilbud inkludert engelskspråklige alternativer.
Oppføring hos oss er ikke en garanti for godkjenning, faglig vurdering eller rett til autorisasjon i Norge. Du har selv ansvar for å undersøke at utdanningen oppfyller gjeldende krav.
Autorisasjon for helseyrker behandles av Helsedirektoratet etter fullført utdanning.
NB! ANSAs telefoner holder stengt torsdag 18.juni pga. arrangement
Telefon 22 47 76 00
Åpningstider: man - tor, 10:00 til 15:00
I Danmark finnes det flere forkurs som gir deg muligheten til å kvalifisere deg til ingeniørutdanninger over hele landet. Disse forkursene er spesielt utformet for å hjelpe deg som mangler spesifikke fag eller nivåer fra videregående utdanning. De fleste forkursene krever derfor kun at du har generell studiekompetanse, og de gir deg et solid grunnlag for å søke opptak til ønsket ingeniørutdanning.
Du kan også finne mer informasjon om ingeniørstudiee i Danmark her: https://www.ansa.no/fag/ingeniorstudier/ingenior-i-danmark/
Lykke til!
Mvh Elise